Czy naprawa auta zawsze musi być droga?

Informacje

Dodany: 2019-12-02
Kategoria: Motoryzacja

Tagi dla artykułu
Czy naprawa auta zawsze musi być droga?

Czy naprawa auta zawsze musi być droga?

Naprawa auta w wielu przypadkach bywa airmatic kosztowna. Koszty umieją być zwłaszcza wysokie przy zakupie oryginalnych podzespołów do wykwintnych marek. Na szczęście co poniektóre detale jak kompresor mercedes, miech bmw lub sprężarka audi, są dopuszczalne do zregenerowania, co znacznie obniża cenę remontu.

Regeneracja kompresorów

Choć najłatwiejszy sposób naprawy uszkodzonego pojazdu to wymiana poszczególnych szczegółów na pionierskie, to nie jest to mały koszt. Nie każdy ma prawo sobie wobec tego na to zezwolić, w następstwie tego dużo części samochodowych jak kompresory, są możliwe do regeneracji, po czym posłużyć mogą jeszcze parę trafnych lat. Przykładowo miechy, jakie jakiś czas temu zastąpiły metalowe sprężyny w zawieszeniu, funkcjonują na zasadzie poduszki pneumatycznej. Zatem istotnym szczegółem takiego zawieszenia jest kompresor, zwany też sprężarką. Kompresor pobiera powietrze z atmosfery oraz sprężając je do nawet 20 barów, daje szansę regulacji prześwitu zawieszenia przez zmianę ilości atmosfery w układzie. Jest to nowoczesne oraz perfekcyjne rozwiązanie w doborowych pojazdach, lecz niestety jego naprawa jest droga.

Czemu nie należy zwlekać z naprawą samochodu? airmatic

Odwlekanie naprawy auta na następnie choćby ze względu na brak środków to niezmiernie zły pomysł. Nie dość, że felerny pojazd stanowi ryzyko dla życia oraz zdrowia kierującego, przechodniów i innych członków ruchu drogowego, to felerny element przyczynia się wielokrotnie do szybszego zużywania bądź uszkodzenia innych elementów. Ta zależność dotyczy chociażby miechów, które bywają nieszczelne. Jeśli usterka nie zostanie wyeliminowana na czas, może dojść do zupełnego zniszczenia kompresora. Gdy któryś z miechów jest popsuty, kompresor na skutek uciekającego powietrza jest zmuszony pracować cały czas, aby utrzymać należytą ilość powietrza w układzie, co prowadzi do jego przegrzewania oraz zatarcia. Nim zatem ktoś zdecyduje kierować się niesprawny pojazd, powinien porządnie przemyśleć, jakie są w stanie być tego efekty. Co poniektóre z korporacji przyjmują uszkodzone szczegóły do regeneracji, a w zamian za niższą dopłatą, by uniknąć długiego wyczekiwania na części, dają zregenerowany już detal od innego takiego pojazdu. Więcej na http://regeneracja-airmatic.pl

Top