Jak zacząć przygodę z tuningiem

Informacje

Dodany: 2019-12-17
Kategoria: Motoryzacja

Tagi dla artykułu
Jak zacząć przygodę z tuningiem

Jak zacząć przygodę z chiptuning tuningiem

Powiększenie mocy oraz aspektów jezdnych pojazdu to częste wymagania zapalonych fanatyków. Z pomocą ku temu nadchodzi chiptuning, a wyniki tej modyfikacji będą dostrzegalne nie jedynie na wykresie z hamowni, jednak także w czasie jazdy pojazdem, który da użytkownikowi innowacyjne możliwości.

Do jakiej mocy można podnieść parametry samochodu za sprawą samego chiptuningu?

Chociaż możliwości podwyższenia ilości koni mechanicznych za sprawą tej przeróbki są wybitnie ogromne, nie wiąże się to jednakże z rozsądkiem. Chociaż mocy nigdy za mało, wypada liczyć się z tym, że nie wolno z tym przesadzić, ze względu na to, że silnik ma okazję ulec zniszczeniu. Ażeby modyfikacja została przeprowadzona w prawidłowy sposób, w pierwszej kolejności trzeba spowodować aktualną wydajność i sprawność silnika. Jeśli są jakiekolwiek usterki, należy je wyeliminować, po czym powtórnie uczynić wydajność pojazdu na hamowni. Doświadczony ekspert powinien dopiero dziś przejść do rzeczy i precyzyjnie podwyższyć moc silnika w taki sposób, żeby nie był on nadmiernie przeciążony.

Co, jeżeli moc pojazdu ciągle jest nazbyt niska?

Jeżeli konsumentowi nie starczy zwiększenie mocy pojazdu na poziomie około 5-10%, ma obowiązek wprowadzić inne pomocnicze modyfikacje jak np. intercooler, turbosprężarka czy filtr stożkowy. Wtenczas możliwości pracy silnika będą wyższe. Wobec tego fachowiec będzie w stanie zwiększyć moc silnika jeszcze znacznie bardziej. Trzeba niemniej jednak nie zapominać, że w parze ze zwiększaniem mocy pojazdu, powinno iść również jego wyhamowywanie. Stąd, jeżeli użytkownik pragnie o wiele podnieść jego moc, musi liczyć się także z pobocznymi kosztami powstającymi z wymiany chociażby wentylowanych tarcz hamulcowych, zacisków lub też klocków.

Co zapewnia chiptuning?

Wzrost mocy pojazdu to pokaźniejsza dynamika oraz poprawniejsze przyspieszenie pojazdu, które gwarantuje większe bezpieczeństwo choćby podczas wyprzedzania, jakie to należy wykonać jak najszybciej. Pomocniczym atutem tej modyfikacji jest również możliwość rozerwania się na torze i sprawdzenia możliwości pojazdu. Więcej na https://synektune.pl

Top