Dlaczego technika LED to ewolucja

Informacje

Dodany: 2019-11-20
Kategoria: Sklepy Internetowe

Tagi dla artykułu
Dlaczego technika LED to ewolucja

Dlaczego technika LED to ewolucja oświetlenia?

Tanie, ekologiczne, efektywne, błyskotliwe, nieograniczające - oto oświetlenie LED, jakie coraz to śmielej wkracza do wnętrz apartamentów, biur, restauracji czy pojazdów. Lampy led wykorzystywane są nie tylko jako szczegóły dekoracji wnętrz mieszkalnych lub lampy oświetlające drogę w pojazdach - to także fenomenalne oraz elastyczne źródła światła, jakie zezwalają zaakcentować piękno obiektów oraz innych konstrukcji. Czemu świat oszalał taśma led na punkcie LED oraz dlaczego tak w zasadzie warto zastąpić sztampowe oświetleniem tym właśnie wariantem? W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na te wszystkie pytania.

Tak de facto odpowiedź zawarliśmy w pierwszym zdaniu tego wpisu. Tam podaliśmy najważniejsze cechy, jakie gwarantuje oświetlenie LED. Postaramy się jedynie wytłumaczyć, czym tak w rzeczywistości znamionuje się taśma LED i co odpowiada za jej sukces:

• Mała cena - w porównaniu z cenami stereotypowych żarówek, LED wielokrotnie są tańsze. Rzecz jasna ostateczna cena zależy od mocy, długości taśmy LED czy jej jakości, niemniej jednak w przeliczeniu na czas świecenia/żywotność oraz moc, LED jest o wiele bardziej oszczędnym wyborem. Na domiar tego lampy tego typu nie nagrzewają się tak, jak schematyczne żarówki, co także ma duże znaczenie. Lampy led pobierają też o wiele mniej prądu, a jak nie ulega wątpliwości, mniej prądu = mniejsze opłaty.

• Ekologia - LED działają dłużej, świecą prawidłowiej, wytwarzają mniej ciepła - to ma kolosalny wpływ na otoczenie. To naturalnie dzięki stosowaniu tego typu oświetlenia, nie musimy nieprzerwanie zmieniać żarówek. Na domiar tego technologia ta zużywa znacznie mniej prądu, który generowany jest z elektrowni (przeważnie węglowych, dość mało ekologicznych).

• Wydajność - lampy oraz taśmy LED świecą dłużej, zestawienia podają, że żywotność jest nawet 80% lepsza, aniżeli w wypadku stereotypowych żarówek. Właśnie dlatego jeżeli nie chcemy nieprzerwanie biegać do sklepu po kolejne żarówki, prawidłowiej postawić na lampy lub ewentualnie żarówki LED.

• Wymienialność i dekoracja - zwykła żarówka jest nieraz bardzo ograniczona, jeśli chodzi o barwę światła. Niemożliwe są specjalne pokazy lub chociażby proste zdobienie okrągłych krawędzi. Taśma LED bez kłopotu się zgina, co zezwala dostosować oświetlenie do osobistych wymogów. To dzięki lampom i taśmom LED, w szeregu przypadków oświetla się budynki i tworzy rozmaitego rodzaju pokazy świetlne.

• Brak ograniczeń kolorystycznych - wisienką na torcie jest brak limitów kolorystycznych. Taśma LED bądź lampa z wkomponowanym kontrolerem zezwala przystosować kolor światła oraz intensywność. Jesteśmy w stanie nawet uruchomić pokaz świetlny, tworząc wspaniałe pokazy. Szablonowa żarówka niestety tego nie umie.

Top