W odniesieniu do starożytnego chińskiego społeczeństwa medycznego, rzeczywiste pochodzenie Chi można prześledzić w legendzie znanej jako Żółty Cesarz, której przypisuje się rozpowszechnianie praktyki w całym regionie. Co więcej, niektórzy badacze prześledzili poszczególne aspekty wiary w Księdze Medycyny Wewnętrznej.
Czym jest koncepcja Chi?
Ponadto dowody archeologiczne sugerują, że najwcześniejsze formy tej praktyki mogą być powiązane z antyczną szamańską praktyką kontemplacyjną wraz z kilkoma innymi powiązanymi ćwiczeniami. Uważa się, że szamańskie praktyki i myśli w końcu rozwinęły się i okazały się wierzeniami taoistycznymi, które ostatecznie zostały włączone do pewnych praktyk Chi.
Zgodnie z tradycyjnymi wierzeniami taoistycznymi, centralne pisma Laozin i Zhuangzi są używane do przedstawiania opieki medytacyjnej wraz z rutynowymi ćwiczeniami mającymi na celu przedłużenie życia danej osoby w dążeniu do uzyskania dostępu do znacznie wyższej sfery życia. Chi ma również pewne aspekty buddyzmu, wywodzące się z Indii, a także ma kluczowe źródła filozoficzne związane z tradycjami hinduskimi. Ma ogólną klasyfikację i rozbudowany schemat medytacyjnej i cielesnej kultywacji, które są podobne do jogi i pomagają rzeczywisty praktykujący osiąga rzeczywiste oświecenie. Kiedy buddyzm zaczął zakorzeniać się na subkontynencie chińskim, niektóre z tych praktyk zostały zasymilowane i konsekwentnie zaadaptowane przez lokalną kulturę. Późniejsza transformacja posłużyła jako podstawa dla praktyk chińsko-buddyjskich. Te wierzenia osiągnęły swój punkt kulminacyjny wraz z faktycznym pojawieniem się tradycji Chi już w VII wieku naszej ery.
Koncepcja krążenia energii Qi – to warto wiedzieć
Niektórzy chińscy uczeni uznali Konfucjusza i Mencjusza za kluczowych graczy w różnych wierzeniach w chi. Według ich pism koncepcja ta może być przypisana do faktycznego treningu jako środka dyscypliny umysłowej, a także treningu moralnego.
Przekazywanie idei między różnymi segmentami znalezionymi w kulturze chińskiej stworzyło bogatą, zawiłą, a także niejednoznaczną teorię dotyczącą metod nauczania. W minionych latach złożoność w ustaleniu właściwej techniki treningu, konwencjonalny sposób przekazu „mistrz-uczeń” wraz z powszechnym przekonaniem, że Chi reprezentuje wyjątkową i niezwykle cenną wiedzę, ograniczyły rzeczywiste badania, a także ekspansję Chi do całkiem małej, ale elitarnej grupy. osób w populacji chińskiej. Szczegółowe teksty dotyczące wiary były dostępne, ale utrzymywane w tajemnicy i bardzo tajemnicze, przez co ograniczały się tylko do nielicznych.
Co jeszcze powinieneś wiedzieć o Chi (Qi)?
Jeśli chodzi o powszechną populację, praktyka Chi okazała się prostym składnikiem tradycyjnych chińskich praktyk, w tym medycyny. Struktura medyczna została ukształtowana w oparciu o doświadczenie, praktyki magiczne, demonologiczne i religijne. Jednak charakter i wartość cywilizacji chińskiej zmieniły się
radykalnie zmieniły się, gdy ideologie zachodnie zaczęły zakorzeniać się w społeczeństwie od połowy XVI wieku. Kiedy potężna dynastia Qing zatrzymała się, cała chińska filozofia i kultura zostały szczególnie ponownie przeanalizowane. Starożytne tradycje zostały specjalnie przewartościowane w odpowiedzi na skuteczność powiązaną z zachodnią medycyną. Szeroki konflikt między aspektami zachodnimi i wschodnimi osiągnął poziom kryzysu na początku ery republikańskiej. Większe frakcje w chińskiej społeczności zaczęły otwarcie konfrontować się z tradycyjnymi chińskimi wierzeniami, takimi jak konfucjanizm, który był związany z Chi. Ideolodzy ci opowiadali się za zdrowym przyjęciem zachodnich wierzeń, które uważano za bardziej racjonalne. W szybkiej odpowiedzi kilku nacjonalistów sprzeciwiło się systemowi, ujawniając pewne ograniczenia zachodniej cywilizacji w odniesieniu do realizacji chińskich filozofii, takich jak praktyka Chi.
Koncepcja krążenia energii Chi – podsumowanie
W rezultacie powstało mnóstwo odpowiednich publikacji, które mają na celu promowanie tradycyjnych chińskich praktyk, a także ponowne wprowadzenie konwencjonalnych idei do zbiorowej populacji. Te sprzeczne światopoglądy ostatecznie ukształtują rozwój Chi nawet dla przyszłych pokoleń.
źródło: https://www.popieram.pl/ – Twój serwis lifestylowy